Galeria ptaków - Krzysztof Merski

Jeszcze niedawno Pan Andrzej Swat otwierał wernisaż Krzysztofa Merskiego w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, o czym donosił Kurier Południowy. Pan Krzysztof Merski, nasz sąsiad, jest światowej sławy fotografem ptaków. Specjalnie dla Wieści wybrał się na wiosenne polowanie, czego efektem jest urze-kająca galeria ptaków (pod ikoną obok). Więcej informacji o Krzysztofie Merskim znajdą Państwo w specja-listycznym portalu www.swiatptakow.pl. Uwaga: galeria wymaga dobrego monitora pozwalającego docenić jakość zdjęć.

Pan Krzysztof Merski jest niezwykle zajętym człowiekiem, bowiem zajmuje się - wedle jego słów - "nicnierobieniem", prócz zdjęć ma się rozumieć. Trudno jest też spotkać go na ulicy, bowiem zwykle chadza swoimi ścieżkami w takim kamuflażu, że nawet sokół nie potrafi go odróżnić od tła lasu. Jeżeli jednak Państwu wpadnie w oko duża rura skradająca się przez las, to niechybny znak, że za teleobiektywem podąża pan Krzystof Merski.

Pan Merski nie miał oczywiście czasu, by wyjaśnić redakcji, jakie ptaki znajdują się na zdjęciach. Liczymy ma Państwa znajo-mość otaczającego nas lasu. Miejscowi ornitolodzy proszeni są o nadsyłanie swoich domysłów na adres wiesci(a)zalesie-gorne.pl. W liście prosimy o podanie numeru zdjęcia, który znajdą Państwo w polu adresowym pomiędzy ostatnim ukośnikiem a kropką. Redakcja bez problemów uporała się z rozpoznaniem wiewiórki i samolotu.

Redakcja, 24.04.2013 powrót
Design by flankerds.com