XIII Jarmark Hubertowski, 08-09.06.2013

Zalesianie i sąsiedzi!
 
Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego z przyjemnością informuje, że kolejna edycja XIII Jarmarku Hubertowskiego odbędzie się 8-9 czerwca 2013 na stadionie KS Hubertus przy ul. Pionierów 27 w Zalesiu Górnym. W sobotę 8 czerwca odbędzie się Hubertus Cup – wielki turniej piłkarski, a 9 czerwca tradycyjny, znany Jarmark z licznymi atrakcjami sportowymi i muzycznymi. Jarmark poprowadzi Magda Olszewska, znana prezenterka telewizyjna, razem z Tadeuszem Browarkiem - wiceprezesem Stowarzyszenia, zaś wieczorem odbędzie się koncert samego Kuby Sienkiewicza. Całość wspiera KOZA, czyli Komitet Zaleski. Pan Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, i pani Honorata Kalicińska, Zastępczyni Burmistrza, potwierdzili swoją obecność. Program na pięknym plakacie Studia Furia (pod ikoną obok). Zerknij i znajdź coś dla siebie oraz zapoznaj się z poniższymi szczegółami.
 
Liczni dobrodzieje odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia i wsparli finansowo wysiłek organizacyjny Stowarzyszenia, za co im serdecznie dziękujemy. Do firm i instytucji wymienionych na plakacie dołączyli Fundacja Alabaster, Przedszkole Hula-Hop z Zalesia Górnego oraz szkoła angielskiego A-Z English, również z Zalesia.

Aktualizacja programu:
godz. 13:00 - p. Irena Kaszewska z Pistacja Klub Wellness (Piskórka) poprowadzi praktyczną lekcję Spaceru Nordyckiego
                      (po staropolsku - Nordic Walking). Sama Zastępczyni Burmistrza postanowiła zeń skorzystać.
godz. 18:30-20:00 - p. Monika Wyrzykowska z Zarządu Stowarzyszenia zaopiekuje się Twoim dzieckiem podczas warsztatów
                      dramowych*), będziesz mógł/mogła zatem spokojnie wziąć udział w koncercie Kuby Sienkiewicza.

Miła okazja nie pozwala zapomnieć o rzeczach ważnych. Fundacja DKMS wspólnie z harcerkami z 4 Mazowieckiej Drużyny "Połoniny" organizuje Dni Dawcy Szpiku. Podczas Jarmarku dowiesz się jak złożyć dar serca i wypełniając deklarację, zostać takim dawcą. Poznasz również naszą sąsiadkę, której taki dar uratował życie. To ważne, zatem czytaj więcej.

Wydarzenie, jakim jest Jarmark od lat ma na celu integrację wielu różnorodnych środowisk mieszkańców naszej miejscowości, prezentację osiągnięć mieszkańców i dobrą zabawę. Wielu z Was zna Jarmark z lat ubiegłych i zapewne oczekuje przygotowania, co najmniej ciekawego i barwnego wydarzenia. Wspólnymi siłami grona organizatorów - KS Hubertus, Rady Sołeckiej, Klubu Kultury, Rady Parafialnej, Harcerzy ze szczepu Watra, Klubu Seniora, Stowarzyszenia Razem Lepiej, Stowarzyszenia Rodziców TU, szkół - podstawowej, gimnazjum i muzycznej, przedszkoli, wolontariuszy i Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego pracujemy nad tym, aby tegoroczny Jarmark Hubertowski był niezapomnianym wydarzeniem.

Chcemy wzorem ubiegłych lat zaproponować instytucjom, funkcjonującym na terenie Zalesia Górnego i Gminy Piaseczno, prezentację swojej działalności, a szczególnie sukcesów placówek oświatowych, szkół i KS Hubertus. Pragniemy też pokazać odnoszące sukcesy chóry, wokalistów - laureatów konkursów lokalnych i regionalnych, a także muzyków z naszej i sąsiednich miejscowości. Wydarzenie przygotowywane przez nas lokuje w kręgu kultury również sport, propagowany i z sukcesami rozwijany w Klubie Hubertus, a sportowcy są prawdziwą dumą Zalesia. Nie zapomnimy wszak o aspekcie rozrywkowym zapewniając dobrą zabawę maluchom i koncerty dla mniej już młodych uczestników Jarmarku. W programie znajdzie się sporo konkursów oraz loteria fantowa. W tym roku po raz pierwszy gościć będziemy uczestników przez dwa dni. Na sobotę 8 czerwca przygotowany jest całodzienny turniej piłkarski Hubertus Cup, z towarzyszącymi mu atrakcjami. Niedziela 9 czerwca - tradycyjny Jarmark z koncertami, loterią, parkiem rozrywki dla najmłodszych, kramami i wieloma innymi atrakcjami. Na to wydarzenie pragniemy serdecznie zaprosić Państwa.

Straż Miejska oznakuje Twój rower, a jeżeli szczęście Ci dopisze, to wygrasz główną nagrodę (tablet) na loterii fantowej. Na stoisku Fundacji Alabaster weźmiesz udział w warsztatach tworzenia motyli, a na innym Ola Grzyb udowodni, że nie jesteś święty/a i możesz ulepić garnek. Samochody filmowe będą jak zwykle oblegane przez dorosłych i dzieci.

Kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję trzeźwego świętowania i na terenie KS Hubertus, na którym odbywa się Jarmark nie będzie oferowany alkohol do godz. 16:00. Po tej godzinie restauracje akredytowane przy Jarmarku podawać będą lekkie alkohole. Zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywny udział w przygotowaniach do Jarmarku oraz w samym wyda-rzeniu.

*)Drama edukacyjna ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii, a od lat 60-tych XX wieku jest praktykowana i ceniona w krajach Europy Zachodniej i USA. Specyfika dramy polega na tym, że korzysta z kreatywnych i angażujących metod pracy: tworzenia opowieści, metafor, symboli i odgrywania ról. Ciekawe, niebanalne techniki sprawiają, że warsztaty z wykorzystaniem metody dramy są dla uczestników "żywym doświadczeniem" i niecodzienną inspiracją. Dzięki temu treści merytoryczne płynące z warsztatów zapamiętywane są znacznie lepiej niż w przypadku tradycyjnych metod edukacyjnych, a wyciągane wnioski mają pogłębiony charaker.

Ewa Kozłowska, aktualizacja 04.06.2013
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego
Design by flankerds.com