Choinka zalesian 2021 r

Wydarzenie od: 15-12-2021Wydarzenie do: 22-12-2021

W ubiegłym roku pojawiła się po raz pierwszy. W tym roku 15 grudnia uroczą, wspaniałą, rozłożystą i piękną choinkę rosnącą przy kamieniu na Domance przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami przedszkolaki z przedszkoli Hula - Hop i Zegar Słoneczny. Przydreptały pod okiem pań opiekunek i z wielką radością zabrały się do jej ubierania. Niektóre wieszały gwiazdki lub malowane szyszki na gałązkach całkiem nisko, inne zadzierały główki wysoko i palcem wskazywały gałązkę na której powinna zawisnąć trzymana w rączce ozdoba. Wtedy pomocy udzielały "ciocie" lub członkowie Stowarzyszenia, którzy przyginali wybraną gałązkę, by małe rączki mogły nałożyć na nią pętelkę od ozdoby lub pomagali wspiąć się na drabinkę, by maluch mógł  sam sięgnąć do wybranej gałązki. Gdy wszystkie ozdoby zawisły już na choince a światełka rozbłysły, dzieci zaśpiewały kolędę i pastorałkę i obdarowane słodyczami ufundowanymi przez nasz Top Market uśmiechnięte i zadowolone ruszyły w drogę powrotną do przedszkola.

Zresztą sami zobaczcie.

Teraz kolej na nas, dorosłych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do powieszenia bombki lub innej ozdoby na naszej wspólnej choince, by była strojna, kolorowa jak dziecięcy obrazek i by cieszyła oczy zalesian.

Dziękujemy dyrekcji obu przedszkoli, paniom opiekunkom i wszystkim dzieciom za ogromne zaangażowanie oraz dyrekcji Top Marketu za hojne obdarowanie dzieci słodkościami.

Życzymy naszym sąsiadom, przyjaciołom, wszystkim zalesianom ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pachnących miodem i goździkami oraz szczęśliwego, pełnego optymizmu Nowego 2022 Roku.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.

Powered with Quick.CMS