Dni otwartych ogrodów w Zalesiu Górnym 18, 19, 25 maja 2024

Wydarzenie od: 18-05-2024Wydarzenie do: 25-05-2024

Połyskująca w słońcu srebrna tabliczka na ogrodzeniu. Może mało widoczna, przechodzimy obok niej często nawet nie zwracając na nią uwagi, ale kiedy się jej przyjrzymy, to przyznać trzeba, budzi ciekawość. Napis: Laureat konkursu "Najpiękniejszy ogród" świadczy, że za tym ogrodzeniem kryje się intymny świat pełen barw i zapachów zaaranżowany i pielęgnowany przez mieszkańców tej posesji, dotychczas niedostępny dla większości z nas.

Jako organizatorzy konkursu, co roku odwiedzający wiele ogrodów, przekonaliśmy się, że jest w Zalesiu i okolicach wiele pięknych i ciekawych miejsc.  Ich gospodarze z ogromną pasją pokazywali nam swoje ogrody opowiadając historie ich powstawania. Każdy jest inny i każdy niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny.  I choć na wielu ogrodzeniach nie ma tabliczki laureata, to z pewnością są to miejsca mogące zainspirować wielu z nas.

A gdyby tak móc zajrzeć tam, poznać właścicieli i, być może, zarazić się nieszkodliwą pasją tworzenia własnego, pięknego, barwnego i wygodnego miejsca na ziemi, zainspirować się i coś zmienić wokół siebie, poznać ciekawych ludzi?

18, 19 i 25 maja będzie taka możliwość. Kilkoro laureatów naszego konkursu zgodziło się zaprosić mieszkańców naszej miejscowości do swojego świata i podzielić się swoją pasją, za co serdecznie dziękujemy.

Ogrody będą dostępne:

18 maja w godz. 10:00 - 13:00 ul. Wodników 6 (w Krępie!)

              w godz. 16:00 - 19:00 ul. Wiekowej Sosny 10 (w Zalesiu Górnym)

19 maja w godz. 10:00 - 13:00 ul. Kolejowa 35 (w Zalesiu Górnym)

 25 maja w godz.10:00 - 13:00 ul. Leśna Dróżka 8 (w Zalesiu Górnym)

To naprawdę niepowtarzalna okazja zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne, wymienić się doświadczeniami, poznać nowych sąsiadów, spędzić miło czas.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Powered with Quick.CMS