Ekowieści - raport o stanie Ziemi.

Ukazał się raport organizacji WWF o stanie naszej planety zatytułowany "Living planet report 2020". Trzeba przyznać, ze dokument wywołuje naprawdę duże emocje bo nie pozostawia złudzeń co do przyszłości. Jest to alarmujący dokument, a wiadomości w nim zawarte nie napawają optymizmem. Mamy dzieci, wnuki, od których Ziemię wypożyczyliśmy i powinniśmy zrobić wszystko aby potomnym zostawić ją w jak najlepszym stanie. 

Kochani, albo, albo. Albo będziemy robić rzeczy ważne, nie, żeby od razu wielkie, ale ważne. Albo parafrazując klasyka - wszyscy zmarniejemy bo zabraknie nam niezbędnych do życia wody i czystego powietrza.

Członkowie stowarzyszenia chcą włączyć się w działania zmierzające do ochrony jedynego miejsca do życia jakie mamy we wszechświecie, a także zaproponować lokalne działania. Chcemy rozpocząć od akcji informacyjnych i przedstawić możliwości jakie każdy z nas ma aby znaleźć się w gronie "ochroniarzy" Ziemi. Czekamy na Was i Wasze inicjatywy i pomoc w realizacji naszych. Na początek raport. Polecamy uwadze czytelników.

Żródło: WWF (2020) Living Planet Report - 2020: Ratunek dla różnorodności biologicznej.
Almond, R.E.A., Grooten M. and Petersen, T. (Eds).
WWF, Gland, Szwajcaria.

Alicja Pawelec z WWF Polska o raporcie w radiu RDC

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Ewa Kozłowska
Powered with Quick.CMS