Festiwal Piosenki Dołującej 2019

VII FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ
7 września 2019
Uroczysko Zimne Doły

REGULAMIN KONKURSU

Pierwsza część tegorocznego Festiwalu Piosenki Dołującej będzie miała formę otwartego konkursu. Przewidywana godzina rozpoczęcia konkursu to 15.00. Odbędzie się on tradycyjnie na Zimnych Dołach w Lasach Chojnowskich w Gminie Piaseczno.
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie nagrania demo i tekstów proponowanych piosenek w formacie mp3 dyktatorowi artystycznemu Festiwalu Stanisławowi Szczycińskiemu na adres mailowy kontakt@mikroklimat.art.pl do dnia 15 sierpnia 2019. Do dnia 25 sierpnia 2019 każdy z zakwalifikowanych do konkursu uczestników dostanie mailowe potwierdzenie od dyktatora.

Występ konkursowy każdego z uczestników to prezentacja dwóch piosenek, których łączny czas trwania nie może przekroczyć 8 minut. Akompaniament musi być wykonywany na żywo, półplaybacki są wykluczone.

Proponowany repertuar musi spełniać kryteria zgodności z ideą Festiwalu.
Piosenki wyłącznie w języku polskim powinny mieścić się w jednej z czterech kategorii:

Autorska piosenka dołująca – najlepiej z własnym tekstem i muzyką, lub co najmniej z własnym tekstem

Dowolna, mniej lub bardziej znana piosenka zaczerpnięta z bogatej literatury twórczości ponurej i dołującej

Sponurzona, dowolna wesoła piosenka

Dowolna wesoła piosenka opatrzona komentarzem wskazującym na przewrotność jej wesołości, czyli zmyślnym zdekonspirowaniem jej skrytego, dołującego działania na słuchaczy

Profesjonalne jury wyłoni laureatów konkursu, którzy wystąpią w części wieczornego koncertu festiwalowego poświęconej prezentacji najpiękniej dołujących konkursowych piosenek.
Trzy główne nagrody fundowane są przez Urząd Gminy Piaseczno i Starostwo Powiatowe Piaseczno. Przewidziana jest również nagroda specjalna Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego i nagroda Nadleśnictwa Chojnów.

Zapraszamy do zgłaszania się do konkursu

 Organizatorzy VII Festiwalu Piosenki Dołującej

Powered with Quick.CMS