Kiermasz Świąteczny w Zalesiu

Wydarzenie od: 09-12-2023Wydarzenie do: 09-12-2023

Czego tu nie było! Dla każdego coś fajnego. Ogromna rozmaitość upominków świątecznych: stroiki, bombki, sznurkowe choinki, kosmetyki domowej roboty, gwiazdy i gwiazdeczki dziergane z kordonka, z papieru, kartonu i nie wiadomo jeszcze jakimi technikami, kolorowe mydełka glicerynowe, świece, ciasta i ciasteczka, pierniczki i rogaliki, rozmaite ciasta, herbata zimowa i wiele innych atrakcji a wszystko to wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców specjalnie na świąteczny kiermasz, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Zalesia Górnego w sobotę 9 grudnia do szkoły podstawowej w Zalesiu Górnym. A wszystko to na straganach pięknie, kolorowo i bardzo pomysłowo przyozdobionych choinkowymi gałązkami i świątecznymi ozdobami.

Na początku wyczuwało się lekką niepewność - czy kupujący zechcą zatrzymać się choć na chwilę przy "naszym" stoisku, czy cena jest odpowiednia, nie za wysoka, nie za niska; jak zachęcić do zakupu kolejnej choinki czy gwiazdki? Gości przybywało z każdą minutą, przybywało też uśmiechu i pewności siebie po stronie sprzedających i kupujących.  Pomysłowość i aktywność młodych rękodzielników i sprzedawców w jednej osobie budziła podziw. Goście kiermaszu wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni z dokonanych zakupów. Niektórzy rozkładali bezradnie ręce żałując, że...skończyły im się fundusze.

Na stoisku Rady Rodziców można było napić się kawy i posilić się ciastkiem cynamonowym czy kanapką ze smalcem i ogórkiem - co kto woli. 

Pieniądze ze sprzedaży każda klasa przeznaczyła na z góry określony cel np. wyjście do kina, wycieczkę itp., a wspólny wysiłek uczniów, rodziców, wychowawców to dowód, że razem możemy więcej.

 Cieszymy się, że i w tym roku SPZG uczestniczyło w kiermaszu świątecznym. Nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. 

 

Powered with Quick.CMS