LIV Spotkania z Pieśnią 15 sierpnia 2023 r.

Wydarzenie od: 15-08-2023Wydarzenie do: 15-08-2023

W środę 15 sierpnia 1923 r. obchodzone było po raz pierwszy Święto Żołnierza w Niepodległej Rzeczpospolitej. Data ma ścisły związek ze zwycięską bitwą warszawską w 1920 roku, która przez wielu historyków uznawana jest za 18 najważniejszą bitwę w dziejach świata. Polacy obronili swoją dopiero co odzyskaną niepodległość i uchronili Europę przed nawałą bolszewicką. Po wielu latach świętowania powstań narodowych, które zakończyły się klęską wreszcie przyszedł czas na świętowanie zwycięstwa. W trzeciej Rzeczpospolitej świętujemy ten dzień jako Święto Wojska Polskiego. 

Proponujemy od lat obchodzenie tego święta z piosenką na ustach, w gronie sąsiadów i znajomych licznie uczestniczących w Spotkaniach z Pieśnią. 

Po 100 latach od pierwszego Święta Żołnierza w niepodległej Polsce wielki olbrzym na wschodzie znów pomrukuje, ale dziś kto inny stawia mu czoła w bezpośrednim starciu, giną żołnierze ukraińscy.

Wojna w Ukrainie pokazuje nam, że póki co żołnierze są nam niezbędni, by czuć się bezpiecznie i że wolność i niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Żołnierskie piosenki zawsze będą z nami.

Prezentujemy śpiewnik sierpniowych Spotkań z Pieśnią.

Zespół Spotkań z Pieśnią

Sławek i Ewa Kozłowscy

Grzegorz i Miłka Nowikowie

Jacek i Marzena Soleccy

  • Data ostatniej modyfikacji:
Powered with Quick.CMS