Remont Dachu Rafała

Wydarzenie od: 11-01-2021

Po sąsiedzku, w Ustanowie mieszka Rafał, który potrzebuje naszej pomocy. Do niedawna, pomimo choroby dawał sobie nieźle radę wspierany przez swą dzielną Babcię. Od lipca 2016 roku jest osobą niepełnosprawną. Zdiagnozowano u niego ropień kanału kręgowego i choroba przykuła go do łóżka. Od tego czasu to właśnie 83 - letnia babcia, w miarę swoich możliwości, opiekuje się Rafałem.

Pomimo różnych problemów Rafał i jego Babcia mają dużo szczęścia bo w bliskim sąsiedztwie mieszka sporo życzliwych osób. Dwa lata temu udało się wspólnymi siłami sąsiadów kupić dla Rafała rzeczy pierwszej potrzeby, a  wśród nich najważniejszą -wózek inwalidzki. Sąsiedzi prowadzili wtedy akcję na Ustanów.pl.
Przed kilkoma miesiącami Ci życzliwi sąsiedzi w osobie p. Moniki Gwóźdź postanowili pomóc Rodzinie w rozwiązaniu dużego kłopotu, a mianowicie przeciekającego dachu, który wg. fachowców, wymaga większego remontu. Pani Monika poruszyła już instytucje i uzyskała zapewnienie zakupu części materiałów ze środków GOPS w Prażmowie. Nawiązała też współpracę z z dekarzem, który zaoferował pomoc przy położeniu dachu, określając wstępnie termin na luty b.r. . Określił też koszt robocizny. To jednak nie rozwiązuje całego problemu.

Szukając dalszej możliwości pomocy dla Rafała i jego Babci, Pani Monika skontaktowała się z  nami, Stowarzyszeniem Przyjaciół Zalesia Górnego, aby wspólnymi siłami zmobilizować i zachęcić bliższych i dalszych sąsiadów, mieszkańców miejscowości otaczających Ustanów do pomocy w remoncie dachu i zdjęciu z barków Rodziny troski o bezpieczny dach nad głową.

I tu zaczyna się zadanie dla nas, sąsiadów i ludzi, którzy zechcą włączyć się w dobre działania. Bez naszej pomocy, bliscy i dalecy sąsiedzi Rafała, nie uda nam się zebrać niezbędnych funduszy na nowy dach dla Rafała i jego Babci. Nie uda się pomóc Rodzinie.

Wspierajmy też działania Pani Moniki, która w pomoc Rafałowi i opiekującej się nim Babci włożyła dużo serca i czasu, i dobrze wie, że pomoc ma  sens jeśli jest skuteczna. A może taka być przy naszej solidarności ze słabszymi, może taka być przy mobilizacji wspaniałych środowisk społecznych , rodzin i ludzi. Wielokrotnie udowadnialiśmy w dużych akcjach i małymi cichymi działaniami, że razem możemy pomóc usunąć każdą trudność. Że jesteśmy dobrzy i z tą dobrocią czujemy się prawdziwymi ludźmi, fajnymi sąsiadami.

Dobro wraca, a nawet drobna kwota pomoże uzbierać potrzebną sumę. Dla nas to może być drobiazg, a dla Rafała i jego Babci - luksusowe warunki mieszkania w suchym domu. Zgodnie z kosztorysem kwota potrzebna, aby zabezpieczyć rodzinny dom przed zalewaniem to 15.503,74 PLN. 

Powodzenia.

 

Wpłaty możecie dokonać na Rachunek bankowy Bank PeKaO SA  w Piasecznie
koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty DACH RAFAŁA.

NRB: 30 1240 6351 1111 0011 0264 6811

BIC (SWIFT): PKOPPLPW

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Dodaj komentarz
Powered with Quick.CMS