Rodzinny Piknik Hubertowski

Wydarzenie od: 18-06-2023Wydarzenie do: 18-06-2023

Nareszcie. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i ogromnym zaangażowaniem członków SPZG w organizację schronienia, najczęściej pod własnym dachem, dzieciom i kobietom  uciekającym przed agresją Rosji na Ukrainę , kiedy na nic innego już sił nie starczało, zorganizowaliśmy wspólnie z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy wydarzenie, które przez 19 lat zdążyło się wpisać w tradycję Zalesia Górnego pod nazwą Jarmarku Hubertowskiego. W tym roku otworzyliśmy nową jego odsłonę.

                                                RODZINNY PIC - NIC  HUBERTOWSKI

wbrew przekornej nazwie pełen  zabaw dla dzieci i całych rodzin, atrakcji sportowych, edukacyjnych i kreatywnych dla dużych i małych, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił. 

O godzinie 9:00 organizatorzy podjęli niezwykle ważną decyzję: scena w obawie przed spodziewanym deszczem stanęła w małej sali gimnastycznej.  Na całe szczęście!

W godzinach 12:00-13:00 na boisku KS "Hubertus" odbył się mecz piłki nożnej Żabieniec-KS "Hubertus"  jeszcze przy dobrej pogodzie. Godzinę później lunął obfity deszcz.

PIC - NIC rozpoczęliśmy o godz. 13:15

 13:00 -  14:30 na scenie zaprezentowali się: uczniowie szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem p. Mazurkiewicz zaśpiewali kilka piosenek, następnie publiczność wysłuchała 2 koncertów Katarzyny Bacewicz w wykonaniu opiekunki młodzieży na skrzypcach. Dynamiczny występ  Grawitacji Sport Academy spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Taniec i eksperymenty chemiczne dzieci z przedszkola Hula Hop były prawdziwą atrakcją dla uczestników pikniku. Na scenie zaprezentowały się też Klub Karate "Gorilla", sekcja Judo, grupa taneczna szkoły tańca Emotion oraz sekcja gimnastyki artystycznej KS "Hubertus" , które swoją aktywność przeniosły po pokazach na udostępnioną przez szkołę halę gimnastyczną. Deszcz nadal padał. Z tego też powodu nie odbył się mecz koszykówki.

Na scenie zaprezentowała się też szkoła muzyczna "MAESTRO", zespół "Behind the Forest" oraz gwiazda tego popołudnia Lalu Slavicka.

Harcerze ze szczepu "WATRA" przygotowali harcerską grę terenową z historią Zalesia w tle, w której uczestnicy mogli m.in. odwiedzić dom założyciela Zalesia  Jana Witolda Wisłockiego (udostępniony specjalnie dla nich tego dnia!). Chętnych było nawet sporo, ale ulewny deszcz pokrzyżował plany. Tym niemniej nie wszyscy uczestnicy gry przestraszyli się deszczu. Byli i tacy, którzy pokonali tę trudność i z powodzeniem i ukończyli grę. Serdeczne gratulacje za wytrwałość!

Podczas PIC - NIC'u Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego ogłosiło wyniki konkursu: "Najpiękniejszy ogród 2023". Serdecznie gratulujemy laureatom: Państwu Pawłowi i Monice Zbiegniewskim, Zygmuntowi i Barbarze Tobiaszom i p.Danucie Kupiec. Nagrodzeni otrzymali  tabliczki informujące o statusie laureata do umieszczenia np. na ogrodzeniu, dyplomy oraz piękne rośliny ogrodowe, które sprawiły im wielką radość.

Poza sceną też dużo się działo. A co, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Stowarzyszenie przyjaciół Zalesia Górnego wspólnie ze Szkolną Radą Rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim Partnerom, a szczególnie Centrum Kultury w Piasecznie oraz pani Sołtys Ewie Stroińskiej i całej Radzie Sołeckiej za znaczący wkład finansowy, dzięki czemu możliwe było zapewnienie wielu ciekawych atrakcji. Dziękujemy Dobrodziejom, którzy wspomogli realizację przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowanie kierujemy do p. Iriny Maleszewskiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej, za otwartość i ogromną cierpliwość do wciąż zmieniających się koncepcji i oczekiwań organizatorów.

Dziękujemy też licznie przybyłym mieszkańcom Zalesia i okolic. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Szkolna Rada Rodziców 

  • Data ostatniej modyfikacji:
Powered with Quick.CMS