XLIX Spotkania z Pieśnią 3 maja 2022 r.

Wydarzenie od: 03-05-2022Wydarzenie do: 03-05-2022

Zaczynamy 13 już rok Spotkań z Pieśnią. Kiedy organizowaliśmy pierwsze w 2010 roku nie sądziliśmy, że wśród zalesian, i nie tylko, jest taka ogromna potrzeba wspólnego świętowania Świąt Narodowych w taki właśnie sposób.

"Pieśń uszła cało..." nawet w czasie pandemii, kiedy nasze spotkania odbywały się on line i dla niektórych stałych bywalców stanowiło to barierę nie do pokonania. 

Po dwóch latach ograniczeń pandemicznych, 3 maja 2022 roku, wracamy do wspólnego śpiewania w plenerze, kiedy to stojąc obok innych możemy poczuć moc i zobaczyć uśmiechniętą twarz sąsiada obok.

3 maja 2022 r o godz. 15:30 spotkajmy się w ogrodach dawnej Biblioteki przy ul. Wiekowej Sosny 4. Będą to spotkania naprawdę wyjątkowe, bo dziejące się w wyjątkowej chwili, podczas wojny toczącej się na terytorium naszego sąsiada, Ukrainy, kiedy wielu z nas przyjmuje w swoich domach gości z tego kraju uciekających przed rosyjskim najeźdźcą. Dlatego podczas naszych Spotkań nawiążemy do wspólnej historii obu narodów. Zabierzcie swoich gości ze sobą na wspólne śpiewanie, bo właśnie w ten sposób chcemy też "podać rękę Ukrainie".

Gawędę historyczną przygotował, jak zwykle, prof. Grzegorz Nowik, oprawę muzyczną Jacek Solecki.

Do zobaczenia! Pamiętaj o przypięciu kokardy narodowej, jeśli ją masz!

Zespół Spotkań z Pieśnią

Sławek i Ewa Kozłowscy

Grzegorz i Miłka Nowikowie

Jacek i Marzena Soleccy

 

 

 

 

  • Data ostatniej modyfikacji:
Powered with Quick.CMS