#SprzatamyReklamy - Uchwała Krajobrazowa i jej wdrożenie w Zalesiu

Cele są proste i czytelne, a z nich dwa najważniejsze: uporządkowanie chaosu reklamowego i estetyczny wygląd naszej miejscowości przy zachowaniu możliwości docierania do potencjalnych klientów z mocnym przekazem reklamowym. 

Jak to zrobić? 28 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy Piaseczno z przedstawicielami samorządu wiejskiego oraz organizacji społecznych działających w Zalesiu, by omówić sposoby wdrożenia Uchwały Krajobrazowej w Zalesiu Górnym. 

Reprezentujące Wydział Architektury w gminie Piaseczno, który nadzoruje wdrożenie Uchwały Krajobrazowej, panie Anna Pakulińska oraz Agata Rozbicka przedstawiły cele oraz zasady współpracy ze stroną społeczną, dzięki czemu jest możliwe uwzględnienie specyfiki Zalesia Górnego i jego unikatowego charakteru a równocześnie osiągnięcie założonych celów Uchwały. Podzieliły się też doświadczeniami z Józefosławia, gdzie właśnie zakończył się ten proces.

9 maja rozpocznie się inwentaryzacja reklam w Zalesiu pod katem ich zgodności z obowiązującymi przepisami oraz proces dokonywania zmian, które zadecydują o bardziej estetycznym wyglądzie naszych ulic i tym samym, mamy nadzieję, lepszym naszym samopoczuciu oraz postrzeganiu nas przez innych. 

Wszyscy zainteresowani otrzymają konkretne wskazówki jak dostosować się do nowych wymogów.

Mamy nadzieję, że za 2-3 miesiące zobaczymy efekty i spojrzymy z zadowoleniem na nasze ulice i skrzyżowania znane nam doskonale, ale jakby nieco inne, ładniejsze.

Po więcej informacji można sięgnąć TUTAJ

Załączamy materiały, z którymi warto się zapoznać.

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Powered with Quick.CMS