CZYSTE ZALESIE

 

Ziemia jest zaśmiecana plastikami, których góry rosną na naszych oczach.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego we współpracy ze  Szczepem Watra, Klubem Seniora oraz miejscowymi sklepami rozpoczęło program „Czyste Zalesie”.

Na początek przekazaliśmy w ręce mieszkańców kilkaset toreb bawełnianych i siatek wielorazowych, by w ten sposób zaprosić do ograniczenia  korzystania z plastikowych torebek jednorazowych i wspólnego dbania o nasze naturalne środowisko.

Torby i siatki były dostępne w sklepach i na bazarku od poniedziałku 7 grudnia w zamian za dobrowolne wpłaty do wystawionych w sklepach skarbonek. Dzięki nim  Stowarzyszenie sfinansuje kolejne działania na rzecz „Czystego Zalesia”.

W następnych krokach zajmiemy się czystością powietrza, upowszechnieniem wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz wykorzystaniem odpadów biodegradowalnych w naszych gospodarstwach domowych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego z góry dziękuje za wsparcie swych działań i zaprasza wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego środowiska, do aktywnego udziału w programie.

Powered with Quick.CMS