Co się stało z siatkami na warzywa i owoce rozdawanymi bezpłatnie na targu?

Wydarzenie od: 16-10-2021

W ramach Czystego Zalesia zaproponowaliśmy kolejny etap eliminowania plastikowych jednorazówek.

Na wybranych straganach na targowisku pojawiły się wielorazowe, uszyte przez członków Klubu Seniora, siatki. Niech Wam służą jak najdłużej! Sprzedawcy proponowali kupującym pakowanie w nie warzyw i owoców. Mamy nadzieję, że ci, którzy wyrazili zgodę na ich przyjęcie wykorzystywać je będą tak często jak się da. Siatki trafiły do zalesian  bezpłatnie.  Jeśli masz ochotę i uznasz, że to dobry pomysł propagować takie zachowania, możesz wesprzeć finansowo nasze działania dla "Czystego Zalesia"  wrzucając parę złotych do dostępnych w niektórych sklepach puszek. Z góry serdecznie dziękujemy.

To dzięki darczyńcom właśnie jesteśmy w stanie bezpłatnie zaoferować wielorazowe siatki.

Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy z nas ma wpływ na ochronę środowiska. Już teraz widzimy, że wiele osób stara się nie korzystać z proponowanych przez sprzedawców torebek foliowych, przychodzą na targ z własnymi siatkami. Czy będzie nas więcej? To zależy również od Ciebie!

Sprzedawcy jednak sygnalizują nam, że nie widzą kupujących z siatkami zakupowymi "Czyste Zalesie"? Czyżby zostały wykorzystane do innych celów? Jakich? Może są jeszcze inne zastosowania, na które nie wpadliśmy?

A może zostały rzucone w kąt, bo łatwiej  jest wziąć plastikową torebkę od sprzedawcy niż pamiętać o zabraniu jej z domu? To byłby najczarniejszy scenariusz, nie chcemy brać go pod uwagę.

Wolimy wierzyć, że jednak są przydatne.

 

 

 

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Powered with Quick.CMS