Czyste Zalesie - czas na wiosenne porządki

Czekamy na ciepłe, słoneczne, wiosenne dni. To już wkrótce na szczęście. Tymczasem mamy przedwiośnie, ale zamiast przebiśniegów i innych zapowiadających wiosnę roślin w przydrożnej trawie, wśród gałęzi możemy dostrzec butelki po rozmaitych alkoholach, małe "małpki" i duże, półlitrowe, wśród gałęzi czają się opakowania po batonach, sokach i ciastkach, opakowania po kosmetykach i chemii gospodarczej, zużyte maseczki w dużej ilości, nieodzowne wyposażenie każdego z nas od ponad roku, kapsle, sznurki i taśmy i jeszcze wiele innych śmieci.

 

Większość z nas przechodzi obok nich obojętnie, bo przecież płacimy podatki i ktoś powinien je sprzątnąć.

 

Są jednak wśród nas i tacy, którzy obok takich wątpliwej urody "kwiatków" przejść obojętnie nie potrafią. Wychodząc na spacer z psem lub z dziećmi czy rodziną zabierają ze sobą plastikowy worek, zakładają gumowe rękawiczki i udają się na "śmieciobranie".

 

Dzięki nim okolica jest czystsza, przyjemniej się spaceruje, a poza tym od dziecka ich dzieci nasiąkają zasadą "nie bądź obojętny", co zapewne zaowocuje w przyszłości.

 

Są też tacy, którzy chwytają za telefon i dzwonią do p. Sołtys informując o zaśmieconych miejscach, dzięki czemu osoby skazane przez sąd na prace społeczne mogą wywiązać się ze swoich obowiązków. Zadowoleni są wszyscy.

 

Każda metoda jest dobra, ważne, by śmieci było mniej w naszym otoczeniu.

 

Oczywiście najlepiej by było, by nikt śmieci ot tak, na ziemię nie wyrzucał, ale w tak idealną rzeczywistość nie uwierzę. Ważne, by nie być obojętnym.

 

A oto kilka zdjęć ze "śmieciobrania" kilku członków Stowarzyszenia w dn.7-14.03.2021 r w okolicach ul. Jesionowej, Biedronki, Leśnej Dróżki, Nowinek i na Placu Sportowym

 

Może ktoś z Was pójdzie w nasze ślady? Może ktoś z Was robi to już od dawna? Jeśli tak, zrób zdjęcie i napisz o jakie ulice czy miejsca chodzi. Pamiętaj podać swoje imię. Zdjęcia opublikujemy i pokażemy jakie ulice mają takich wspaniałych mieszkańców. Oby było nas jak najwięcej!

  • Data ostatniej modyfikacji:
Powered with Quick.CMS