Zrobiłyśmy prezenty pod choinkę na warsztatach Dzikiej Kosmetyki 20.11 i 18.12.2021 r

Wydarzenie od: 18-12-2021Wydarzenie do: 18-12-2021
W ramach Uniwersytetu Każdego Wieku 20.11 i 18 grudnia w Domu Sołeckim ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym odbyły się warsztaty "Dzikiej Kosmetyki"
 
Dzika Kosmetyka to spotkania warsztatowe, na których, pod okiem instruktorki, uczestnicy samodzielnie wykonują ustalony wcześniej kosmetyk lub produkt z zakresu tzw. chemii domowej.
Wszystkie z wykonywanych produktów oparte są na szacunku dla przyrody, przemijalności pór roku i sięganiem po to, czym wartościowym Matka Ziemia może obdarować nas w danym momencie. Korzystamy więc z roślin, zebranych lokalnie, małych tłoczni olejowych i pasiek. 
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich uczestników. Nie ma dolnej ani górnej granicy wiekowej. To zajęcia, mające łączyć wszystkie pokolenia.
Optymalna ilość osób na jednych warsztatach: 5-12 osób.
Uczestnicy otrzymują każdorazowo przepis, z którego korzystają na zajęciach, tak, aby w razie chęci, mogli bez problemu wykonać kiedyś kosmetyk samodzielnie, w domu
 
Zrobiłyśmy już masło do ciała, balsam do ust, wodę magnezową i olejek regeneracyjny do kąpieli, a na ostatnich zajęciach 18 grudnia żywiczny, pachnący lasem krem do rąk.
Kasia przywiozła też zrobione wcześniej przez siebie kosmetyki, które można było kupić np. na prezenty pod choinkę. Wśród nich "Choinkowiec" - specjalna maść rozgrzewająca na infekcje dla całej rodziny czy emulsja do twarzy z klonem i czeremchą. 
Tak wyposażone w wiedzę i umiejętności mogłyśmy przygotować samodzielnie najcenniejsze, bo zrobione własnoręcznie, upominki dla bliskich. Okazało się, że wiele z nas naprawdę ma dużą wiedzę i od dawna interesuje się naturalnymi preparatami.  Przyroda nam sprzyja i dostarcza nieograniczonego wręcz bogactwa surowców do ich wykonania.
Marzy nam się, by warsztaty były kontynuowane, gdyż jest to z jednej strony świetna zabawa, z drugiej zaś pożyteczna i w zgodzie z naturą. 
 
Warsztaty prowadziła Kasia Błocka. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Powered with Quick.CMS