LI Spotkania z Pieśnią 11 listopada 2022 r.

Wydarzenie od: 10-11-2022Wydarzenie do: 11-11-2022

W tym roku Spotkania z Pieśnią Niepodległą mają nowy wymiar. Przekonujemy się właśnie, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a o demokrację i przynależność do demokratycznej części świata trzeba dbać każdego dnia i w każdej godzinie.  Okazuje się, że są siły, które zagrażają tym tak cennym dla nas wartościom i gotowe są odebrać je siłą. I choć my sami nie płacimy dziś za nie daniny krwi, to tuż za naszą wschodnią granicą naród ukraiński płaci najwyższą cenę w ich obronie. 

Jako społeczeństwo pokazaliśmy jak wolność jest dla nas ważna, gdy przygarnęliśmy ponad milion ukraińskich kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Na każdym kroku okazujemy wsparcie dzielnym obywatelom sąsiedniego państwa napadniętego 8 miesięcy temu przez Rosję. 

Nasza polska niepodległość wykuwała się w trudzie i walce. My także wówczas musieliśmy się zmierzyć z Rosją zagrażającą państwu polskiemu. Nic więc dziwnego, że podczas tegorocznych Spotkań z Pieśnią Niepodległą nie zabraknie ukraińskich akcentów.

Zespół Spotkań z Pieśnią i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapraszają 10 listopada na wspólne śpiewanie przy ognisku na dziedzińcu Muzeum. 

W Zalesiu spotykamy się 11 listopada 2022 r w sali teatralnej Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym (ul. Sarenki 20)

 Od 15:30 czynna będzie kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców i młodzież. 

O 16:00 zaczynamy wspólne śpiewanie. Piosenki muzycznie opracował Jacek Solecki, gawędę historyczną wygłosi prof. Grzegorz Nowik.

Zapewniamy, jak zawsze, śpiewniki oraz dobrą atmosferę.

Pamiętajmy o przypięciu kokardy narodowej!

Zespół Spotkań z Pieśnią: Sławek i Ewa Kozłowscy

                                             Grzegorz i Miłka Nowikowie

                                             Jacek i Marzena Soleccy

Powered with Quick.CMS