“Zdrowi i szczęśliwi z wyboru”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego w ramach Uniwersytetu Każdego Wieku
ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Zalesia i okolic na Warsztaty

“Zdrowi i szczęśliwi z wyboru”
czyli zdrowie jako wartość nadrzędna, lepiej zapobiegać niż leczyć
 
Warsztaty poprowadzi dla nas Małgorzata Kurtyka - Kozioł
działaczka społeczna i edukator, prezes Stowarzyszenia Amazonki Powiatu Piaseczyńskiego
 
Zapraszamy w niedzielę 27 października o godz. 16:00
Zalesie Górne, ul. Wiekowej Sosny nr 4, sala na piętrze
 
Wstęp wolny
 
Oto co autorka warsztatów napisała na ich temat:
 
Warsztaty pt." Zdrowi i szczęśliwi z wyboru" to mój autorski projekt holistycznego podejścia do profilaktyki, na którym omówię następujące aspekty:
  • Zdrowie jako wartość nadrzędna, lepiej i taniej zapobiegać niż leczyć, żyć uważnie, jeśli sami nie zadbam o swoje zdrowie dlaczego ktoś inny miałby zadbać lepiej od nas. Oczekujemy od naszego ciała, że będzie sprawne przez całe życie ale zaciągamy u niego kredyt dzień po dniu nie inwestując w swoje ciało a tym samym zdrowie.
  • Na podstawie własnej historii pacjenta nie tylko edukatora, zwrócę uwagę jak choroba wpływa na przewartościowanie życia, stan fizyczny i psychiczny pacjenta i jego najbliższej rodziny
  • Przeprowadzę praktyczne warsztaty samobadania piersi na fantomach, każdy będzie mógł znaleźć i rozpoznać zmiany (guzy) w efekcie uwrażliwić i zachęcić do systematycznego w odpowiednich terminach samobadania
  • Potęga pożywienia, zwrócenie uwagi jak ogromne przełożenie na zdrowie ma pożywienie, już Hipokrates powiedział, "niech pożywienie będzie lekarstwem ale lekarstwo pożywieniem"
  • Siła i wartość aktywności fizycznej, ruch na świeżym powietrzu jako droga do poprawy jakości zdrowia i życia
  • Wartość siły i pozytywnego myślenia w tym joga śmiechu, która opiera się na założeniu że człowiek nie musi być szczęśliwy by się śmiać. Przeciwnie może stać się szczęśliwy śmiejąc się. Opiera się ona na prostych ćwiczeniach gimnastycznych, technikach oddechowych i relaksacyjnych, których celem jest wywołanie terapeutycznego śmiechu i wzajemnej życzliwości. W uczestnikach zajęć wyzwala się pozytywna energia, która ma zbawienny wpływ na wszystkie aspekty życia i zdrowia, mózg nie rozróżnia śmiechu wymuszonego od szczerego i w 100% go akceptuje. Wykonamy kilka ćwiczeń, będzie radośnie i pozytywnie.
  • Kilka słów na temat brafittingu, czyli doboru i znaczenia biustonosza jako bardzo istotnego czynnika profilaktyki
 
Na początku warsztatów zebrani otrzymają do wypełnienia ankietę, którą na zakończenie warsztatów sami sobie z ewaluują, będzie też czas na zadawanie pytań.
 
Dotychczasowe warsztaty były dużą wartością według anonimowych opinii uczestników po warsztatach. To moja misja trafiać do jak największej publiczności by nikt jak ja nie musiał uderzyć boleśnie w znak Stopu na drodze życia.
 
Do zobaczenia,
 
Małgorzata Kurtyka - Kozioł
Edukator
Powered with Quick.CMS